Neredeyim :

Okuma Bilinci

Okuma alışkanlığı kişinin bir gereksinim olarak algılaması sonucu okuma eylemini, yaşam boyu sürekli ve düzenli biçimde gerçekleştirmesidir. Kişilerin okumayı öğrendikten sonra bu eylemi zevkle yapmalarını sağlamak için kazanmaları gereken önemli bir beceridir. Okuma alışkanlığının, temelinin aile içinde atıldığı ve devamının eğitim sisteminde öğretmenler  ve kütüphaneler tarafından öğrenciye kazandırıldığı düşünülürse bu alışkanlığın kazanımında aile,öğretmenlerin ve kütüphanelerin rolü büyüktür. 

Okuma, sağlıklı ve gelişmiş bir kişiliğin temel taşlarından birisidir.

Aile, öğretmen ve kütüphaneler, çocuğa okuma alışkanlığı kazandırma ve geliştirmede doğrudan sorumlu kişiler veya kurumdur.

Okuma alışkanlığı, ancak çocukluk döneminde kazanılır. Bu bilincine varılması, çocukların okuma alışkanlığı kazanmasına etki eder. Genel olarak ebeveynin çocuğuna göstereceği ilgi ve vereceği destek çocukların bu gün ve gelecekte okuyan ve ne istediğini bilen bireyler olmasını sağlayacaktır.

Bizler de Adıyaman İl Halk Kütüphanesi olarak okuma bilincini oluşturmak ve kütüphanelerin yaz tatilinde diğer yapılabileceklere alternatif olabilmesi adına hazırladığımız el ilanlarımız karneleri ile birlikte öğrencilerimizle buluşturduk. Amacımız çocuklarda okuma bilinci oluşturarak bugün, yarın ve daha ileriki dönemlerde okuyan ve öğrenen toplumu oluşturmaktır. 

okumabilinci1.jpg

okumabilinci2.jpg

okumabilinci3.jpg

okumabilinci4.jpg

okumabilinci5.jpg 

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 

Facebook -  Twitter'da Biz

 
Mesai Gün ve Saatleri

 
 
 Pazartesi - Cuma
08:00 - 22:00

 Cumartesi
08:00 - 22:00

pazar ve  Resmi Tatil günleri Kapalıdır.


İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 531 kez gösterilmiştir.